fbpx Motoškola OLDA Ostrava/Hlučín Výcvik a zkouška v Hlučíně!

AM, A1-125ccm , A2-35kW

INFORMACE O VÝCVIKU NA MOTORKU 2017 MOTOŠKOLA OLDA

19417371_1455063777870815_5175627441313960085_o1

– 5 hodin výcviku na cvičišti pod dohledem instruktora.

– 4 hodiny výcviku v mírném provozu samostatně na motocyklu a za ním instruktor na doprovodném motocyklu

– 4 hodiny výcviku v silném provozu samostatně na motocyklu a za ním instruktor na doprovodném motocyklu

–  závěrečnou zkoušku samostatně na cvičišti

– závěrečnou zkoušku samostatně v provozu motoškola zajistí doprovodné vozidlo pro komisaře

Tento minimální zákonem stanovený počet hodin bude stačit jen těm řidičům, kteří zvládnou ovládat motocykl na cvičišti naprosto samostatně a bez problémů. Řidiči bez zkušeností, nebo s menší jistotou ovládání budou mít možnost si dokoupit kondiční jízdy jak na cvičišti, tak v provozu. Cena za jízdu se odvíjí od toho, zda budou potřeba motorky dvě nebo jen jedna.

 

Na cvičišti bude umožníme trénovat trénovat na vlastní motorce – toto neodporuje zákonu pokud se jezdí mimo pozemní komunikace. Zkouška na cvičišti a výcvik v provozu pouze na motocyklu motoškoly. Nelze dle zákona užít vlastní motorku.

POJIŠTĚNÍ

Naše motocykly jsou pojištěny povinným ručením na škody způsobené ostatním  účastníkům v provozu a toto se vztahuje i na řidiče ve výcviku více na: asociaceautoskol.cz

Motocykly jsou pojištěny také havarijně. Spoluúčast je 5000,- Kč. Při menších škodách, vzniklých jak na cvičišti, tak v provozu – ulomená páčka apod., bude záležet na domluvě. Větší škody na motocyklu řidič hradí pouze spoluúčast – toto prosím berte na vědomí.

Dále nabídneme každému řidiči úrazové pojištění sjednané a platné na celý výcvik a zkoušku v ceně 250,-Kč. Doporučujeme!

ZÁVĚR

Na instruktorovi vždy bude rozhodnutí zda je řidič schopen samostatné jízdy po domluvě s řidičem, tak, aby se minimalizovalo riziko zranění či poškození motocyklu.

 

ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ SKUPINY A1 OPRAVŇUJE K ŘÍZENÍ

1. lehké motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj o výkonu nejvýše 11 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,1 kW/kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 125 cm3,

2. tříkolová motorová vozidla o výkonu nejvýše 15 kW,

3. čtyřkolová motorová vozidla o výkonu motoru do 15 kW, s hmotností v nenaloženém stavu do 400 kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru do 125 cm3. Výcvik provádíme též na skútru s automatickou převodovkou! Řidičský průkaz bude v takovém případě omezen na automatickou převodovku.

ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ SKUPINY A2 OPRAVŇUJE K ŘÍZENÍ

  • 1. motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj s výkonem motoru nejvýše 35 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg,
    které nebyly upraveny z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem
  • 2. opravňuje také k řízení vozidel zařazených do skupiny A1

Přihláška do autoškoly